Lietuviška šeima: kokia ji?

Lietuviškos šeimos apibrėžimas kinta. Lygiai taip pat kaip ir visame pasaulyje, kadangi kinta požiūris į tai – kas yra šeima ir kokia gali būti šeima. Daugiau dėmesio yra skiriama tam, kuo žmonės nori būti, o ne tam, kaip realiai tai apibrėžiama įstatymais.

Lietuviškos šeimos apibrėžimas, visgi, dar gana tradicinės sąvokos, tačiau ir ji truputį tampa vis laisvesnė bei įvairesnė. Galiausiai, juk šeima yra tai, kas save identifikuoja kaip šeimą.

Pirmiausia lietuviškos šeimos iki šiol yra siejamos su vedybomis, tačiau galima pasidžiaugti, kad šis požiūris kiek pakito. Žinoma, net ir šiais laikais teisiškai tik tai yra šeima, tačiau vis daugiau žmonių ne tik save, tačiau taip pat ir kitus identifikuoja taip, kaip konkreti žmonių grupė nori.

Taip pat vis daugiau ir vis garsiau kalbama apie tos pačio lytis asmenų santuoką, kuri Lietuvoje vis dar atrodo gana retas pasirinkimas. Tačiau tikrai yra tokių žmonių, kurie norėtų ir apie tai kalbėti – visada gerai. Svarbiausia – nebijant išsakyti savo poziciją, kadangi du tos pačios lyties žmonės taip pat gali būti šeima. Lygiai taip pat kaip ir du žmonės, kurie yra skirtingų lyčių. Juk svarbiausia, kaip jau minėjome – kaip kas save identifikuoja.

nuotrauka rasta paieškos sistemoje google.lt

Taip pat reikia suprasti, kad šeimos tikrai nėra tik su vaikais. Atsiranda vis daugiau judėjimų, kurių metu skatinama neturėti vaikų, galiausiai, vis daugiau žmonių nusprendžia, kad jie nenori vaikų, kadangi nori gyventi sau. Žinoma, priežasčių yra labai daug, tačiau svarbiausia – kiekvieno pasirinkimas ir tuo pačiu aplinkinių supratimas, kuris šiems žmonėms yra labai svarbus ir reikalingas.

Nereikia vertinti tik teisinių apibrėžimų, kadangi jie dažniausiai keičiasi kur kas lėčiau nei žmogaus savimonė. Visgi, džiugu, kad ji kinta ir kiekvienas žmogus turi teisę rinktis.

Požiūris į šeimą kintą, tad svarbiausia, kad kiekvienas žmogus gali būti toks ir gyventi taip, kaip jam labiausiai patinka. Ir jeigu žmogus su savo augintiniu jaučiasi šeima – jis toks ir yra.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Panašūs straipsniai